пʼятниця, 10 травня 2013 р.

Учасники шкільного клубу підприємництва взяли активну участь в програмі озеленення шкільного подвір'я

           У наш час все більш актуального значення набувають заходи по покращенню стану навколишнього середовища, благоустрою та озелененню територій. Озеленення є складовою частиною загального комплексу заходів щодо планування, забудови і впорядкування території. Воно має величезне значення в житті людини та певним чином впливає на навколишнє середовище.
            Краса і естетичний вигляд школи несе гармонію  у життя. Тому, озеленення шкільної території має велике значення. Упорядкована шкільна ділянка сприяє повноцінному відпочинку учнів під час перерв, прищеплює їм любов до природи, вчить дбайливо ставитися до зелених насаджень, привчає до охайності і порядку.
           Саме тому дирекція нашої школи  намагається зробити все необхідне для того, щоб територія  школи була впорядкованою і привабливою. І в цьому їй намагаємося допомагати ми, вихованці рідної школи. Тому нам був запропонований конкурс на кращий ландшафтний дизайн шкільного подвір’я – впорядкувати шкільний квітник з урахуванням нової дизайнерської думки і фантазії. 
           За основу було взято варіант клумби Юрія Величка. Оскільки територія шкільного подвір’я знаходиться під деяким нахилом, ми вирішили, що навколо клумби обов’язково має бути бордюр, щоб ґрунт не розмивало дощовими потоками. Підбираючи рослини для клумби, учні вирішили вибрати декілька їх різновидів, щоб в майбутньому вони милували око своїм різноманіттям та були наочним посібником.
На подвір’ї школи вирішили розбити дві великі клумби. Перш за все, учні нашої школи з допомогою вчителів визначили межі клумб та їх конфігурацію.
За саджанцями звернулись до Маневицького лісового господарства, яке займається їх розведенням. Також, свої рослини принесли вчителі та учні нашої школи.        
              
           Потім було завезено ґрунт. Туди ми внесли добрива та засоби, що поліпшують його склад.  Спочатку ми  додали піску, який полегшить ґрунт і зробить його  більш «дихаючим». Додали бентоніт, який  покращить якість ґрунтової структури, компост, який зробить ґрунт однорідним, додасть необхідної легкості рослинам.  Потім удобрили ґрунт мінеральними добривами.   
            
           Для естетичного вигляду клумби і з урахуванням кліматичних умов було сформовано кількаярусне насадження рослин для того, щоб більш потужні і високорослі не забирали у більш низьких сонячне світло. Оскільки наша клумба розташована на відкритій ділянці, і до неї можна підійти з будь-якого боку, то високі рослини ми розташували у центрі, а низькорослі ближче до краю квітника.   
           З урахуванням того, що квіти і рослини для клумби ніжні, то, звичайно, вони вимагають до себе особливого підходу. Тому при посадці ми дотримувались таких правил: 
спочатку позначили межі для посадки кожної з обраних рослин.
обережно вийняли рослину з горщика.
перевірили земляний ком (кореневище). 
зробили в землі виїмку розмірну земляному кому маленькою лопаткою.
 посадили рослину і полили її.

Немає коментарів:

Дописати коментар